Ciklus webinara „ABC…eTwinning“

Agencija za mobilnost i programe EU organizira webinare u siječnju i veljači 2015., na kojima će se moći upoznati s mogućnostima portala eTwinning, eTwinning Desktopa i TwinSpacea. Bit će to prilika za informiranje o mogućnostima umrežavanja s kolegama, ponudi stručnih usavršavanja, eTwinning mobilnostima u inozemstvu i provedbi mrežnih projekata s učenicima.

Ovaj ciklus webinara u organizaciji Nacionalne službe za podršku eTwinningu namijenjen je svim razinama korisnika: od početnika na eTwinningu koji se još nisu registrirali do iskusnih eTwinnera koji imaju iskustva u provedbi projekata, ali nisu imali prilike koristiti novu TwinSpace platformu.

Ovisno o prethodnom znanju, iskustvu i interesima, Agencija preporuča sudjelovanje u sva tri ili samo nekim webinarima.

Pregled sadržaja webinara

Na prvom webinaru bit će riječi o eTwinningu kao portalu za umrežavanje i provedbu online projekata, te mogućnostima eTwinning Desktopa koji je dostupan svakom korisniku nakon registracije. Tijekom webinara će se ukratko proći i kroz postupak registracije za sudionike koji se još nisu registrirali.

Na drugom webinaru govorit će se o primjerima eTwinning projekata, koristima od provedbe projektne nastave putem eTwinninga, te će se sudionici upoznati s osnovnim mogućnostima TwinSpacea kao platforme u sklopu eTwinninga za provedbu projekata. Tijekom webinara će se ukratko proći i kroz postupak registracije novog eTwinning projekta za registrirane sudionike koji bi željeli pokrenuti svoj prvi projekt. Na webinaru će se priključiti i Lidija Kralj, eTwinning ambasadorica s dugogodišnjim iskustvom u nastavi i projektima te nam prenijeti vlastita eTwinning iskustva.

Na trećem webinaru bit će riječi o novom TwinSpaceu koji je pokrenut u rujnu 2014. Proći će se kroz njegove opcije i način korištenja kako bi se eTwinneri koji ga dosad nisu koristili upoznali s njegovim mogućnostima.

Raspored održavanja webinara:

• Prvi webinar:  26. siječnja u 18:00 h
  • Drugi webinar: 30. siječnja u 18:00 h
  • Treći webinar:  4. veljače u 18:00 h

Svi webinari će se snimati, pa će ih biti moguće, zajedno s prezentacijama, naknadno pogledati na adresi:http://www.mobilnost.hr/index.php?id=786.

Prijaviti se vrše putem prijavnog obrasca dostupnog ovdje.

Putem e-maila navedenog u prijavi primit ćete poveznice i upute za sudjelovanje na webinarima na dan prvog webinara.

Tekst je prenesen s internetskih stranica Agencije za mobilnost i programe EU.

Izvor: skole.hr

objavio: Bojana Trivanović   datum: 22. 1. 2015.