« Svibanj 2024 »

Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje 2022.

U srijedu, 12. listopada 2022., kratkom priredbom obilježili smo u holu naše škole Dan zahvalnosti za plodove zemlje, Dan kruha, Svjetski dan hrane i nacionalni Tjedan školskog doručka.

Uoči Svjetskog dana hrane Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo, u razdoblju od 10. do 14. listopada, obilježava treći nacionalni Tjedan školskog doručka s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. I naša škola putem uzbudljivih i zabavnih aktivnosti podsjeća na važnost očuvanja zdravlja i stvaranja pravilnih prehrambenih navika od rane dobi.

Priredba je bila i edukativna i zabavna, a učenici su mogli pokazati svoje zavidne istraživačke i prezentacijske vještine.

Učenici iz dodatne nastave biologije u obliku prezentacije pokazali su nam rezultate istraživanja "UKLANJA LI OZONIZIRANA VODA VIŠE PESTICIDA I NEČISTOĆA OD OBIČNE VODE?"

Koristeći se u pokusu plamenikom, jabukama, ozonizatorom, kapaljkama i mikroskopom, pokazali su da je čišća kora nakon pranja ozoniziranom vodom.

Prezentacijom su prikazali i koja je hrana najbolja za mozak.

Na kraju su proveli i kviz da provjere jesu li učenici nešto iz njihove prezentacije naučili.

Matija iz 2. razreda na trenutak je postao PRAVI PEKAR, a kako se snašao u toj važnoj ulozi otkrio nam je recitacijom.

Pljesak potvrđuje da se dobro snašao.

Učenice 6. razreda iz BIO grupe prezentirale su nam rezultate svog istraživanja. Proučavale su koliko hrane koju pripremimo u našoj školi zapravo ne pojedemo i koja su to jela.

Pretpostavka im je bila da učenici nižih razreda bacaju više hrane od učenika viših razreda, a zaključak im je, nakon četverodnevnog istraživanja, potvrdio pretpostavku.

Tia, učenica 5. razreda, krasnoslovila je pjesmu zahvalnosti Bogu za darove zemlje.

Učenice osmog razreda, Ana i Petra, govorile su o osnovama zdrave prehrane sportaša.

Fra Stipo blagoslovio je kruh i kolače.

I cijeli školski prostor već je neko vrijeme bio ukrašen prigodnim motivima i porukama.

Cijela priredba, koju su suvereno vodile učenice 8. razreda Mia i Dora, protekla je u poticajnom ozračju. Učenici su s pljeskom pozdravili i podržali sve koji su sudjelovali u ovoj manifestaciji.

objavio: Krešimir Petrak   datum: 14. 10. 2022.