Povezani poezijom – XXVI. Rešetarački susret pjesnika, Rešetari

Datum objave: 30. rujna 2024.
Objavio/la: Bojana Trivanović
U kišno jesensko jutro, 28. rujna 2024., uputili smo se u Rešetare na promociju zbirke dječje poezije “Mladi glasovi, novi svjetovi”. Mladi pjesnici naše škole zajedno s mladim pjesnicima iz drugih dijelova Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Rumunjske, Italije i Sjeverne Makedonije ispunili su zbirku poezijom, a Rešetare radošću i veseljem. Domaćini su nas divno ugostili i u svakom smo trenutku osjećali njihovu toplu dobrodošlicu. U prvom su dijelu programa učenici predstavili sebe i svoju školu te pročitali svoje stihove. Kao osobito kvalitetne istaknute su pjesme naše Eme Petričušić i našeg Marcela Kranjeca. U drugom su dijelu sudjelovali u pjesničko-likovno-dramskoj  radionici u kojoj su inspirirani današnjim danom pisali pjesme na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku, ilustrirali ih, dramatizirali i izveli. Publiku su toliko oduševili svojom kreativnošću da  su njihove pjesme proglasili izvrsnim početkom jedne nove zbirke. Istaknuli bismo pjesmu „Rešetarska kiša“ u izvedbi Eme Petričušić, Eme Petnjarić i Katje Krnjaić i pjesmu „Tu i sad“ u izvedbi Mirte Živković, Gabrijele Piskač i Gabrijele Glavendekić, koje su najbolje dočarale posebnost i bit današnjega dana. Učenici su uživali u druženju, suradnji, komunikaciji i zajedničkom stvaranju sa starim i s novim prijateljima. Odlazimo iz Slavonije puna srca i već smišljamo nove tekstove i planiramo nove susrete.

Gabrijela Vojvodić

Margita Bašić Kale

Gabrijela Dominović

Noemi Ajduković

Radionica “Izazovi roditeljstva u suvremenom društvu”

Udruga Roditelji u akciji – RODA poziva vas na radionicu u formi dijaloga “Izazovi roditeljstva u suvremenom društvu” koja će se održati 3. listopada 2024. godine. Radionica je namijenjena stručnjacima iz područja odgoja i obrazovanja te ostalima koji rade s djecom, zaposlenima u institucijama koje pružaju usluge roditeljima, roditeljima koji žele aktivno sudjelovati u kreiranju boljih uvjeta za razvoj svoje djece i budućim roditeljima i mladima.