Otvorenje izložbe naših učenika u galeriji Obločec

Datum objave: 21. listopada 2024.
Objavio/la: Bojana Trivanović
U sklopu Mjeseca hrvatske knjige, koji je ove godine posvećen pripovijedanju, u galeriji Obločec u Gradskoj knjižnici Sesvete postavljena je izložba naših učenika. Na otvorenju izložbe, 16. listopada 2024., učenica 7. razreda Tia L. ispričala je priču I. B. Singera: Ole i Trufa tehnikom kamišibaja.
Kamišibaj je umjetnost pripovijedanja uz pomoć slika na maloj drvenoj pozornici. Ovo je umjetnost koja spaja sliku i riječ, odnosno podrazumijeva interakciju govora i slike; razvija maštu, kreativnost, likovnu i govornu izražajnost te komunikacijske i jezične vještine.
Radove u butaju nacrtali su učenici na Likovnoj grupi, dok je cjelovita izložba presjek likovnih radova i dobivenih nagrada učenika prošle školske godine.
Ovime smo upoznali učenike naše škole sa slikonarativnom umjetnošću kamišibaja te povezali Hrvatski jezik i Likovnu kulturu.
Napisala: učiteljica hrvatskog jezika Gabrijela Vojvodić