Osmaši na terenskoj nastavi posjetili Zajednicu Cenacolo i grad Križevce

Datum objave: 17. listopada 2024.
Objavio/la: Bojana Trivanović

8. listopada naši su osmaši posjetili Zajednicu Cenacolo u blizini Vrbovca.Slušajući osobna svjedočanstva dvojice mladića, učenici su imali prilike čuti najpotresnije događaje iz njihovih života te razloge za koje oni smatraju da su ih doveli do ovisnosti.

Na putu prema Križevcima uslijedilo je pravo iznenađenje. Pridružila nam se vodičica prerušena u povijesnu ličnost, Magdu Logomer Herucinu, posljednju ženu kojoj je u Hrvatskoj u 18. stoljeću suđeno zbog navodnog čaranja (njezina sudbina navodno je inspirirala Mariju Jurić Zagorku za pisanje Gričke vještice).

U Križevcima su se učenici imali prilike upoznati s radom Kozmološkog centra Križevci osnovanog 2023. g koji se smatra najmodernijom zvjezdarnicom otvorenom za javnost u Republici Hrvatskoj. Voditelj i osnivač centra, gospodin Dundović, pokazao je učenicima kupolu i moderne teleskope za promatranje noćnog neba te su učenici imali priliku promatrati teleskopom Sunce i sunčeve pjege.

Nakon ručka i obilaska grada uslijedilo je druženje uz igre poput paintballa, skijanja na travi te potezanja užeta u Zabavnom parku Pitagora.

Puni dojmova i poprilično umorni vratili smo se kući u večernjim satima.

Napisala: razrednica 8. b Jelena Samac