Filmska večer učenika 6. razreda

Datum objave: 3. ožujka 2026.
Objavio/la: Bojana Trivanović

U utorak, 24. veljače 2026., učenici 6. razreda naše škole sudjelovali su na filmskoj večeri. U opuštenoj atmosferi školskog prostora, uz grickalice i dobro raspoloženje, pogledali su inspirativan film Dječak koji je ukrotio vjetar.

Film, snimljen prema istinitoj priči, prati dječaka Williama iz Malavija koji, suočen s teškim životnim okolnostima i sušom koja pogađa njegovo selo, uz pomoć znanja i upornosti pronalazi način kako pomoći svojoj obitelji i zajednici. Njegova domišljatost, hrabrost i želja za učenjem snažno su dojmile naše učenike te ih potaknule na razmišljanje o važnosti obrazovanja, motivaciji i upornosti.

Učenici su bili oduševljeni filmom i imali su samo pozitivne dojmove. Posebno su istaknuli koliko je važno vjerovati u sebe, ne odustajati od svojih ideja te kako znanje može mijenjati svijet. Posebno ih je pogodila spoznaja da je film snimljen po istinitom događaju te da djeca u afričkim državama i u 20. i 21. st. žive teško.

Večer je protekla u veselom i poticajnom ozračju, a učenici su kući otišli puni dojmova i novih spoznaja. Radujemo se sljedećem zajedničkom druženju i novim filmskim pričama koje nas uče važnim životnim vrijednostima.

Napisale: M. Renić, G. Vojvodić i M. L. Tupek, razrednice 6. razreda

Pročitajte još

Procesna drama u likovnoj kulturi

Procesna drama u likovnoj kulturi

Kako analizirati likovno umjetničko djelo na iskustven način i približiti djeci nepoznata djela velikih likovnih umjetnika?

Na satima Likovne kulture tradicionalna učionica postala je prostor užurbane umjetničke galerije, a učenici su preuzeli ulogu stručnjaka za analizu umjetničkog djela. Koristeći se dramskopedagoškom metodom procesna drama, učenici 6. a i 8. b ušli su u zamišljeni svijet, odnosno privatnu umjetničku galeriju koja hitno prodaje umjetničko djelo, Suncokrete Vincenta van Gogha.

Pročitajte više
Biti i ostati autentičan

Biti i ostati autentičan

U srijedu, 3. lipnja 2026., učenici 7. razreda izborne nastave Njemačkog jezika (Tia Čuljak, Juraj Gajšak, Lea Paradi i Marko Rajkovača), u pratnji svoje učiteljice, sudjelovali su u završnoj jezičnoj radionici u knjižnici Goethe-Instituta.

Radionica pod nazivom „Svoj/Svoja” bila je usmjerena na razvoj pozitivne slike o sebi, jačanje samopouzdanja te prepoznavanje rodnih i drugih stereotipa, posebno u digitalnom okruženju i na društvenim mrežama.

Pročitajte više
Terenska nastava prvih i drugih razreda – Izletište Ključić Brdo

Terenska nastava prvih i drugih razreda – Izletište Ključić Brdo

Petak, 29. svibnja 2026., učenici prvih i drugih razreda proveli su na terenskoj nastavi u izletištu Ključić Brdo.
Izletište Ključić Brdo smješteno je u Vukomeričkim Goricama i okruženo brežuljcima, livadama, šumama, voćnjacima i vinogradima te su putem promatrali što ih okružuje i razgovarali o seoskim poslovima i plodovima koji rastu u povrtnjacima, voćnjacima i vinogradima.

Pročitajte više
Skip to content