« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1201363

Projekt prvašića - Sigurno prelazim cestu

Učenici 1.a i 1.b razreda  i njihove učiteljice Anita  Kalogjera, Mira  Andrašek i Marijani Ištvanić  sudjelovali su  krajem 2021. godine u projektu: Promet-Sigurno prelazim cestu.

Cilj projekta je bio  osposobiti učenike za sigurno kretanje prometnicama od kuće do škole kao i razumjeti potrebu poštivanja prometnih pravila.

Učiteljice su osmislile i ostvarile  s učenicima sljedeće projektne aktivnosti :

a) pravilno hodanje nogostupom i prelaženje ulica na pješačkim prijelazima

b) upoznavanje prometnih znakova u neposrednom okruženju

c) izrada prometnih znakova od kartonskih kutijica i kolaž papira i prezentacija izrađenih znakova

d) promatranje reflektirajuće opreme u zatamnjenoj učionici

e) Crvenkapica u prometu-interpretacija lutkarske predstave ( kazalište Max teatar)

f) računalne prometne igrice

g)  edukativna igra na plakatu  Oprezno u prometu

Učiteljice su izradile projektne mape koje su učenici trebali proučiti, riješiti  i na  kraju   projekta prezentirati drugim učenicima. Uspoređujući svoje znanje prije i poslije realizacije projekta ,učenici su otkrili da su puno naučili o prometnim znakovima, pravilima i odgovornom ponašanju  u prometu što su dokazali i popunjavanjem  listića  za samoprocjenu svog znanja .

Učiteljice su pregledale sve projektne mape učenika kako bi utvrdile točnost, preglednost i urednost  usvojenih   nastavnih sadržaja  o prometu.

Svi  odgojno-obrazovni ishodi su u potpunosti realizirani.

PID OŠ A.1.3. Prepoznaje organizaciju prometa (promet, prometnica, pješaci, vozači, prometni znakovi), opisuje prometnice u okolici škole i doma(ili na slici), razlikuje sudionike u prometu , razlikuje i pravilno primjenjuje pojmove: kolnik, nogostup, pješački prijelaz, semafor, snalazi se u prometnim situacijama pri kretanju od doma do škole.

objavio: Ljiljana Benčec Miklečić   datum: 31. 1. 2022.