Školski projekt KULTURNA BAŠTINA EUROPE – ŠPANJOLSKA, ITALIJA I GRČKA

Datum objave: 25. listopada 2024.
Objavio/la: Bojana Trivanović

Ove školske godine u našoj školi provodi se školski projekt pod nazivom Kulturna baština Europe – Španjolska, Italija i Grčka. Tijekom godine učitelji će na različite načine približiti učenicima kulturnu baštinu europskih zemalja Španjolske, Italije i Grčke.

Vjeroučiteljica Ljuba Jurić na svojim je satima s učenicima petih razreda istražila rimsku i grčku mitologiju te s učenicima osmislila i realizirala pano s grčko-rimskim bogovima. Tako su učenici mogli upoznati grčke i rimske bogove i usporediti ih. Stari Grci su vjerovali da sve što se događa na zemlji ima volju i dolazi od bogova. Pa je tako grčka božica ljubavi i ljepote bila Afrodita, Zeus je bio vrhovno božanstvo Olimpa, Hera božica braka, Posejdon bog mora i potresa, Atena božica ljubavi, a Apolon bog sunca i svjetla. Stari Rimljani su svoje bogove uglavnom preuzeli od Grka i promijenili im imena, Pa je tako Jupiter zauzeo mjesto Zeusa, Neptun je zamijenio Posejdona, Venera je zamijenila Afroditu, a Heru Junona.

Pano

Otvorenje izložbe naših učenika u galeriji Obločec

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige, koji je ove godine posvećen pripovijedanju, u galeriji Obločec u Gradskoj knjižnici Sesvete postavljena je izložba naših učenika. Na otvorenju izložbe, 16. listopada 2024., učenica 7. razreda Tia L. ispričala je priču I. B. Singera: Ole i Trufa tehnikom kamišibaja.

Pročitajte više