« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1201342

Kad se male noge slože

Jesmo li se zaželjeli kretanja? Vjerojatno jesmo. Onda evo mogućnosti tu želju i energiju koju smo skupili u vrijeme izolacije, osloboditi, i to kao kolektiv, kao zajednica. Počinjemo zanimljivu akciju, projekt zajedničkoga kretanja. Više saznajte u nastavku.

„Kad se male noge slože“ projekt je kojim želimo potaknuti učenike i njihove obitelji na više kretanja i sportskih aktivnosti. U ponedjeljak, 18. o.m. obilježavamo Dan Škole s temom „Boravimo u prirodi“, a u četvrtak, 21., imamo Dan učionica na otvorenom te učenici te dane neće imati redovnu nastavu. Tako potičemo učenike, njihove obitelji i učitelje da provedu što više vremena dalje od ekrana. Pomoć roditelja bit će nam od iznimne važnosti za što bolje ostvarenje ovoga projekta. Potaknite djecu, izađite u prirodu, šećite, trčite, biciklirajte (naravno uz potreban oprez obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo) i ne zaboravite aktivnosti bilježiti putem aplikacija. Plan nam je putem mobilnih aplikacija u razdoblju od petka 15.5. do nedjelje 24.5. svakodnevno pratiti svoje šetnje, trčanje ili bicikliranje - koliko smo kilometara toga dana prešli. To možemo pomoću aplikacija na pametnim telefonima (Endomondo, Runkeeper i dr.) - one će izmjeriti koliko smo kilometara napravili hodajući, trčeći ili vozeći bicikl.
Sliku zaslona (eng. print screen) na kojoj se vidi broj prijeđenih metara (kilometara), datum i vrsta aktivnosti kojom ste se bavili treba poslati na adresu ssdsopnica@gmail.com Navedite ime i prezime učenika te njegov razredni odjel. Ako vas je sudjelovalo više (npr. još tri člana obitelji), to navedite pa ćemo sve to zbrojiti u zajedničke kilometre. Cilj nam je svakodnevno zbrajati kilometre koje smo tako prešli svi mi Sopničani i tako ,,putovati“ Hrvatskom, a eventualno i dalje. Putovanje iz mašte počet ćemo u Sopnici, a o nama ovisi dokle ćemo stići. Upoznavat ćemo krajeve kroz koje ćemo proći. Na kraju projekta proglasit ćemo i najaktivniji razred te prikazati koliko je koji razred ukupno prešao kilometara. Pomozite nam napraviti lijepu priču i krenimo zajedno na put!

Učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Ines Patafta i Željka Bedenicki

objavio: Marijan Biruš   datum: 11. 5. 2020.